تبلیغات
بمپور ، قلب بلوچستان، یادگار اشكانیان و ساسانیان - مطالب اردیبهشت 1388
بمپور ، قلب بلوچستان، یادگار اشكانیان و ساسانیان
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را كنیم آباد
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد علیم آچاک
نویسندگان

نامی ماندگار در تاریخ دو و میدانی ایران و بلوچستان

 یك صدم ثانیه زودتر

  با شهرت و ثروتی كه فرو ریختن ركوردهای ملی، قاره ای و جهانی برای یك ورزشكار به ارمغان می آورد كمابیش آشنا هستیم اما لذت غیرقابل وصفی كه ثبت ركوردهای جدید دارد را فقط ركوردشكن ها می توانند تا عمق جان احساس كنند. هزاران دلار سرمایه گذاری، سال ها مرارت و تمرین، حمایت و مشاركت شركت های بلند آوازه تجاری، تبلیغات گسترده رسانه ها و نگاه كنجكاوانه میلیون ها علاقه مند، زنجیر وار به هم متصل می شوند تا دونده ای  یك صدم ثانیه سریع تر از ركورد قبلی به خط پایان برسد. اما دونده برجسته بمپوری یوسف دهمیری هیچ كدام از این امكانات را نداشت ولی با معنا كردن غیرت و همیت جوانان شایسته بلوچستان ، از روستای دهمیر بر خواست و تا بلندای تاریخ دو میدانی ایران در اوج قرار گرفت و نام خود  را در فهرست ده دونده برتر تاریخ دو و میدانی ایران حك كرد .

ركورد 200 متر ایران  با عمر ۱۳ساله در اختیار یوسف دهمیری دونده  بلوچستانی  است كه در هیروشیما با زمان 28/21 به ثبت رساند.

در جریان رقابت دوومیدانی نخستین المپیاد ایرانیان كه در استادیوم شهید شیرودی تهران برگزار شد، ایمان روغنی دونده  تهرانی موفق شد ركورد دو ۲۰۰ متر ایران را به میزان ۱۷ صدم ثانیه ارتقا دهد. روغنی با به دست آوردن زمان 11/21 ثانیه علاوه بر كسب عنوان قهرمانی ركورد كشور را نیز بهبود بخشید. ركورد قبلی ایران در این ماده را یوسف دهمیری در جریان فینال بازی های آسیایی ۱۹۹۴ در هیروشیما به دست آورده بود. 

امید این دونده صاحب نام بلوچ در هر كجا كه هست با ارسال بیو گرافی و شرح فعالیت های گذشته ، افتخارات ، ركوردها ، تصاویر ، مربیان و زحمتكشان سازنده وی و وضعیت فعلی خویش ما را در پر بار تر كردن محتوی این وبلاگ در مورد خویش كمك و یاری نمایند .ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای بمپور ، قلب بلوچستان، یادگار اشكانیان و ساسانیان محفوظ است